UA-36399371-1
.

"דרך ערך" 
הסדנא הוירטואלית וערכת קלפי "על מה ולמה" 

 

לכל אחד מאיתנו יש “הוראות הפעלה” ייחודיות לו והן אלה המניעות אותו בתחומי החיים השונים: בהורות, בזוגיות, בקריירה, בעסקים ועוד.


לרוב, אנשים מפעילים את התוכנה ועובדים בה מבלי לקרוא את הוראות ההפעלה אפילו פעם אחת. חלק עובד, 

חלק- לא. לעיתים הם אינם מכירים את הפונקציות המיוחדות.

"הוראות הפעלה" אלה הן הערכים שלנו, התשוקות שלנו.

   על מה ולמה? כלי אימוני, חווייתי ומעצים, באמצעותו נגלה את "הוראות ההפעלה" הספציפיות שלך.

הכלי מיועד לעבודה אישית וקבוצתית בנושא ערכים. בסדנא נחווה ונכיר את הקלפים דרך החוויה האישית שלנו, נלמד את הרעיון והרציונל עליהם מתבסס המשחק וכן נלמד כיצד להשתמש בהם ככלי אימוני/ טיפולי / אבחוני.

עבודה עם הכלי מתאימה לכל אדם המבקש להעלות את נושא הערכים לדיון ולבדוק מה מניע אותו, מה חשוב לו

בחייו, האם הוא חי על פי ערכיו, מהם הערכים הרצויים לו מול אלה המצויים בחייו וכיצד ניתן לצמצם את הפער

ביניהם.

הקלפים מהווים את המרחב דרכו מתקיים הדיאלוג.


  • האם אנו יודעים מהם הערכים שלנו / של מקום העבודה שלנו?
  • האם יש הלימה בין הערכים שלנו והערכים במקום העבודה שלנו?
  • כיצד הם באים לידי ביטוי?
  • האם אנו פועלים על פיהם?
  • האם אנו מגשימים את עצמנו כשאנו פועלים בהתאם לערכים שלנו?
  • איך ניתן להשיג את מטרותינו באמצעות הערכים שלנו?

"ערכים אינם נמדדים בהיותם על המדף, אלא בהתמודדות על הגשמתם" / מרטין בן-מורה 

מה בסדנא?

משחק חווייתי באמצעות קלפי “על מה ולמה”, המאפשרים יצירת מפגש אמיתי ואותנטי עם עצמנו,  

מיקוד ויציאה לפעולה

זיהוי ובחירת הערכים שלך

פיתוח מודעות לפערים בין הערכים שלך ובין מה שאתה עושה איתם בפועל

תוכנית פעולה לצמצום הפערים בין הרצוי למצוי


התשובות לשאלות אלה ואחרות דרך זיהוי הערכים שלך בערכת הקלפים. 

משובים על הסדנא והקלפים:  

שוש מעוז אריה, תרמה רבות למשתתפי הסדנאות במכון נורד. היא הנחתה בהצלחה רבה מס' סדנאות העוסקות באימון אישי ובאימון קבוצתי בעזרת קלפי אימון מעשה-ידיה בשם: "על מה ולמה – "קלפים מנסחים ערכים" ו"ילדים מנסחים ערכים". מתגובות המשתתפים אפשר להסיק שהם נהנו מאוד גם מהקלפים עצמם וגם מהנחייתה המקצועית, המעמיקה והחמה של שוש. אנו מצפים להמשך שיתוף הפעולה עם שוש בהנחיית קבוצות במכון נורד.                                                    

ד''ר עפרה אילון – מנהלת, מכון נורד

נפגשתי היום עם שוש בפגישה אישית ולאחריה השתתפתי במפגש נטוורקינג וקלפי אימון. גיליתי אישה חכמה, נעימה, בעלת ניסיון רב וכישורים בינאישיים גבוהים, המצליחה לקיים שילוב נדיר בין הנחיה מדויקת תוך כדי ניהול זמן והובלה ברורה עם הנחיה נעימה תומכת ומאפשרת.

רוני ארז, מנכ"ל בריינספא 

"אחרי קריאה מדוקדקת של העלון המצורף למשחק ואחרי התנסות של משחק עם נכדיי, אני שמחה להמליץ על "על מה ולמה" ילדים מנסחים ערכים. המשחק מתאים לגילאי ילדים מגוונים, הוא גורם לשיתוף פעולה והיכרות מעניינת בין ההורים והילדים והוא מאד רלבנטי לתקופה פוסט מודרנית זו, בה דיון על ערכים לא תמיד מתקיים או מוערך. משחק מומלץ. אני חוזרת שוב על הערכתי הרבה על יצירת משחק כל כך נכון, נבון וחשוב. בהצלחה.

מיכל דליות, "סופר נני".
 


"מצאתי בקלפים "על מה ולמה" דרך פשוטה להגיע לערכים המובילים דרך הגדרה חוזרת של עדיפויות. בדרך ניתן לעשות בירור מעמיק של משמעות הערכים, נוכחותם בחיים והאתגר בלחיות ערכים. ממליצה בחום.

אנאבלה שקד, מנהלת בי”ס למאמנים של מכון אדלר 
 

רציתי להודות לך בשמי ובשם חוה המדריכה שהיתה איתי בערב הנפלא שארגנת. הראית לנו ולימדת אותנו להסתכל על נושא ממספר זויות וכיווני חשיבה מקוריים.ערכת הקלפים מקסימה, מורכבת מצד אחד בעושר המושגים והערכים ומצד שני בפשטות ובדרך המובנת ליישום שימוש והבנת הערכים גם מנקודת מבטם של אנשים שונים.אשמח לקחת חלק בהדרכות נוספות.

טל חסין, פישמן רשתות, מחלקת הדרכה ופיתוח ארגוני

מזה 13 שנה אני מטפלת ועושה שימוש בערכות קלפים שקניתי במהלך מסעותינו בעולם. לפני מספר חודשים רכשתי את ערכת הקלפים המדהימה שלך על ערכים ומאז אני משתמשת בה בכל הזדמנות עבורי ועבור לקוחותיי, ובעיקר בטיפול בילדים. אני מוצאת שהקלפים שימושיים, עוצמתיים, יפים מאוד ומאפשרים עבודה עמוקה ביותר במגוון רב של מצבים עם אנשים ברמות מודעות שונות. אני חושבת שכל משפחה, מטפל או מאמן צריכים להחזיק חבילת קלפים כזאת היות והיא הופכת נושא מורכב כערכים לכיפי ונגיש. אני מודה לך על שיצרת אותם ומאחלת לך המון הצלחה ושעוד מטפלים, מאמנים ולקוחות יחשפו לקלפים האלה ויהנו מהם כמו שאני נהנית. ממליצה בחום!

ניצה יניב, מרכז ניצת הלב 

“השתתפתי בסדנת קלפי ערכים “על מה ולמה” של שוש, שוש מדהימה. בדרכה הסבלנית והרגועה ובהרבה מקצועיות העבירה סדנה מרתקת עם קלפים יפיפיים המיועדים למאמנים.בסופה של הסדנה הכירה לנו גם את קלפי הערכים לילדים – שיש להם מקום בכל בית שיש בו ילדים. ממליצה בחום”

ודי טלמור, גיתם.  

הייתי בסדנת קלפים “דרך ערך” של שוש.הסדנא היתה מקצועית מכל הבחינות: הקלפים עצמם עושים את מה שאמורים לעשות, ההנחיה היתה מצויינת, האווירה היתה טובה מאוד, והיו רק מאמנים או אנשים מתחום הטיפול כך שהיתה גם שפה משותפת.במהלך הסדנא שוש נתנה גם הסברים איך להשתמש בקלפים באימון כך שקיבלנו גם טעימה “אימונית” משוש והתרשמתי מאוד, בעיקר מההקשבה, יכולה הניתוח, הירידה לפרטים והיסודיות.בסוף הערב שוש , הסבירה על קלפי הערכים למשפחה וילדים. הקלפים יפים וידידותיים למשתמש גם לילדים בני 4. מתנה נפלאה ליום המשפחה לנו ולאהובים שלנו.

תודה שוש”

אושר פרץ, מאמנת עסקית. 

“הצטרפתי לסדנת קלפים של על מה ולמה. הופתעתי ונדהמתי מעוצמתם של הקלפים ביצירת דיאלוג וחידוד תובנות בתהליכים אימוניים שונים.קלפי הערכים לילדים שבו את ליבי, מומלץ בחום לכל בית עם ילדים בכל הגילים. מתחילים מציורים, ממשיכים למילים כשהם גדלים.ממליצה לכל מאמן ומטפל שמלווה או מוביל תהליכים לעבור את סדנת ערכים עם שוש.מקצועיות, רגישות, ותובנות אינסופיות.”עירית שריר, ייעוץ שיווקי ופיתוח עסקי 

“השתתפתי בסדנת אימון לערכים דרך קלפי על מה ולמה. הסדנא חוויתית ומעניינת, שוש מעבירה את הסדנא במקצועיות והקלפים מאוד מוצלחים-מאפשריםשיח ממוקד ומקדם בנושא הערכים.”

רונית כץ, מאמנת אישית להפחתת משקל.

"הצוות עבר חוויה ראשונה במינה בנושא כה חשוב המשפיע על התנהגותנו ותפקודנו בעבודה מול תלמידים והורים והחשוב ביותר – מול עצמנו. הצלחתן לגרום לנו להיכנס אל תוך עצמנו, לשאול את השאלות הנכונות ולבדוק מה מוביל אותנו ולאחר מכן, לעשות סדר פנימי.

הבירור הזה ימשיך ללוות אותנו בכל סיטואציה או דילמה וכולי תקווה שנוכל להשתמש בו נכון.

בשמי ובשם צוות מתי”א אני מודה לכן מאד".

כיוף פריאל, מנהלת מתי”א עיר כרמל. 

 

יש לך עניין לרכוש את הסדנא, אבל יש לך שאלה,

השאר כאן את הפרטים שלך ואחזור אליך. 

דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון סלולארי *

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.